Kene İlaçlama

Kene İlaçlama


an emerek beslenen keneler, taşıdıkları virüslerin insan ve diğer hayvanlara bulaşmasına neden olarak, ciddi sağlık sorunlarına ve salgın hastalıkların yayılmasına neden olur.

1-2 mm arasında değişen büyüklükte olan kenelerin tüm türleri kan emerek beslenir. Özellikle ağaçlık alanların bulunduğu bölgelerde yaşayan keneden kurtulmak ve neden olabileceği sorunların önüne geçebilmek için kene ilaçlama yaptırmak şarttır.

Kene ilaçlama, son zamanların korkulu rüyası olup, insanlara ölümcül hastalıklar bulaştırmada etkili bir böcek türüdür.

Kene eklem bacaklı hayvanlar bölümündedir ve alttan ve üstten basık bir yapıdadır. Kenelerin yaratılış itibariyle karın kısmı esnek bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni ise şişene kadar kan emebilmesi içindir.

Söylediğimiz gibi kene,kan emen bir haşare olduğu için birçok hastalık bulaştırmada etkilidir. Bunların içinde en önde geleni KKKA yani Kanamalı Kırım Kongo Ateşi dir. Keneler daha çok yaşam alanı olarak hayvanları tercih eder tabi bu durum insanlara da yaklaşmayacağı anlamına gelmiyor. Keneler larva halindeyken kertenkene gibi canlıların üzerinde parazit olarak yaşarlar.

Kene ler genellikle yaşam alanı olarak otun ve çalının bol olduğu yerleri tercih ederler ve buralardan zıplarak hayvanlar üzerine ulaşırlar. Keneler anlaşıldığı üzere kanı çok sevdikleri için sürekli olarak kendilerine yaşam alanı bulurlar ve bundan dolayı önüne geçilemeyecek zararlı hastalıkları insanlara bulaştırırlar. Bunun önüne geçilebilmesi için iyi ve güvenli bir ilaçlama şarttır

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

Dünyanın en tehlikeli hastalıkları arasında yer alan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi yakın geçmişte binlerce insanın ölümüne neden olmuştur. Bu hastalığın en önemli vektörlerinin başında gelen kene, insan derisine yapışarak, başıyla deriyi deler. Kan emme sırasında taşıdığı virüsleri de bulaştıran kenenin, vücudun içine girmesi oldukça tehlikelidir. Bu nedenle kene yapışması ya da kene ısırması sonrasında acilen hekime başvurulmalıdır.

Kene ısırması sonrasında bireysel müdahalenin ciddi risklere ve hatta ölümlere yol açabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden kene ilaçlama özellikle yaz aylarında insanlar için önem arz etmektedir.

Kene, özellikle köpeklerin ve diger hayvanların (keçi, koyun, sıgır, köpek, kedi, kertenkele, vb...) bulundugu otun ve çalının bol oldugu yerleri tercih ederler ve orada yaşamlarını sürdürmeye çalışırlar.

Kene ormanlar, bahçeler, çalılıklar, otlar ve bunun gibi yeşilliği bol olan alanlarda yoğun olarak görülür. Bu alanlara yoğun açık alan ilaçlaması yapılmalıdır ki kenelerle mücadeleden kesin çözüm alınabilsin.

Keneden kurtulmak için profesyonel kene ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır. Keneden kurtulmak için yapılan sıvı ilaçlamada alanın belirli bir süre kapalı tutulması ve iyi bir şekilde havalandırdıktan sonra kullanılması gereklidir.

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız. Torbalı Böcek İlaçlama olarak İzmir İl Merkezi ve çevresinde Kene İlaçlama hizmetini; 7/24 müşteri memnuniyeti odaklı garantili ve ekonomik ilaçlama fiyatlar ile vermekteyiz.

Torbalı Böcek ilaçlama olarak firmamız, Kene ilaçlamada size hem uygun hem de garantili iş olanağı sunar. Etkin ve çözüm odaklı çalışan firmamız, uzmanlaşmış kadrosu ile Kene ilaçlama da 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Torbalı İlaçlama

Adres : Alpkent Mh. Naci Tuncel Cd. No:32 Torbalı/İZMİR

TORBALI MERKEZ

: (+90) 552 375 58 68

ÖDEMİŞ ŞUBE

: (+90) 552 344 21 24

Torbalı Böcek İlaçlama

İlaçlama sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri uygulamaktayız. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız.

Ek-1 Belgeli İşyeri İlaçlama Hizmeti vermekteyiz.

Hakkımızda

Son Yazılar