Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama


Dünya’nın her yerinde olan ve rahat bir şekilde yaşayan haşere türüdür. En çok da evlerde görülen karınca haşereleri zararlı değil fakat rahatsız edici bir türdür. Karıncalar Formicidae familyasına mensup yaklaşık 14 bin türü bulunan ve arılarla akraba olan bir türdür. Zar kanatlılar sınıfında yer alır. Koloniler halinde yaşarlar. 100 civarında avcı üyeye sahip koloniler olduğu gibi milyonlarca üyeden oluşan kolonilerde mevcuttur. büyük kolonilerde karıncalar işçi karınca asker karınca gibi çeşitli görevler üstlenmişlerdir. Karıncaların çok ilginç özellikleri vardır. Kendi ağırlığının 10 katına kadar ağırlık kaldırabilir. yuvalarında mantar yetiştirirler. tıpkı insanlar gibi aralarında sosyal iletişim vardır.

Karıncalar birkaç santimetre büyüklüğündeki haşereler olmasına karşın, biyolojik bakımdan son derece güçlü ve türlerine göre değişmekle birlikte oldukça büyük zararlara sebep olabilen canlılardır. Ülkemizde en sık görülen türü, ev karıncası olarak da bilinen kara karıncalarıdır.

Karınca ilaçlama işlemleri özellikle yaz aylarından önce, karıncalara önlem oluşturmak amacıyla yapılır. İlkbaharın gelmesiyle birlikte hemen her yerde görülmeye başlayan karıncalar, çok hızlı bir şekilde üredikleri için sayıları arttıkça mücadelesi zorlaşır.

Bu nedenle özellikle fırın, yemekhane, kantin gibi alanlarda karınca ilaçlama işlemi, yaz aylarının başında ya da ilkbaharın sonlarına doğru yapılabilmektedir.

Ağız yapısı çok güçlü ve serttir. Kesici kıskaçları bulunmaktadır. Karıncaların boyunları ve bel kısımları çok ince olup zarif hayvanlardır. Toplam altı tane ayağı vardır ve bütün ayakları göğüs üzerindedir. Karıncaların birkaç türü kanatsızdır fakat ana kraliçelerden bazıları kanatlıdır. En uzak mesafelere uçarak gidebilirler.

Türlerine göre çok farklı yerlerde yaşayabilirler. termitler gibi kendi yuvalarını topraktan inşa edebilirler. yer altında kolonileşebilirler. Kütük içlerini de çok severler. Karıncalar evlerimizde de bolca görülür. Çünkü insanların yaşam alanları karıncalar için adeta bir besin kaynağıdır. Evlerimizde karoların ve kırık fayansların altlarına yuva yaparlar hatta yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları dışarı taşıyabilirler. Mutfak karıncaların en yoğun görüldüğü yerlerdir.

Ev, iş yeri, bahçe, gıda işletmeleri gibi açık ya da kapalı tüm alanlarda uygulanabilen karınca ilaçlama işlemleri Torbalı böcek İlaçlama Firmamızca profesyonel ekipler ile yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız. Torbalı Böcek İlaçlama olarak İzmir İl Merkezi ve çevresinde Karınca İlaçlama hizmetini; 7/24 müşteri memnuniyeti odaklı garantili ve ekonomik ilaçlama fiyatlar ile vermekteyiz.

Torbalı Böcek ilaçlama olarak firmamız, Karınca İlaçlamada size hem uygun hem de garantili iş olanağı sunar. Etkin ve çözüm odaklı çalışan firmamız, uzmanlaşmış kadrosu ile Karınca İlaçlama da 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Torbalı İlaçlama

Adres : Alpkent Mh. Naci Tuncel Cd. No:32 Torbalı/İZMİR

TORBALI MERKEZ

: (+90) 552 375 58 68

ÖDEMİŞ ŞUBE

: (+90) 552 344 21 24

Torbalı Böcek İlaçlama

İlaçlama sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri uygulamaktayız. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız.

Ek-1 Belgeli İşyeri İlaçlama Hizmeti vermekteyiz.

Hakkımızda

Son Yazılar