Sinek İlaçlama

Sinek Hakkında Bilgi


Sinekler dünyanın her yerinde yaşayan bir canlı türüdür. İki kanatlılar ya da çift kanatlılar olarak anılan böcek takımından eklembacaklılar genel olarak sinek olarak adlandırılır.

Dünya üzerinde tanımlanmış 120 000 adet sinek türü mevcuttur. Vücutları çok fazla kitin içermediği için yumuşaktır.

Vücut yapılarına göre sinekler ve sivrisinekler olmak üzere iki büyük gruba ayrılırlar. Sinekler tıknaz ve kısa bir vücuda sahiptirler. Sivriseneklerin ise daha uzun ve ince bir vücudu vardır. Sineklerin hepsinin de ağzı, delici ve emici bir yapıya sahiptir.

Sinekler yaşadıkları çevreye ve türlerine göre bitkisel ya da hayvansal besinleri yiyerek beslenebilirler. Daha çok pis yerlerde yaşayan bu canlılar, evlere açık pencere ve kapılardan, havalandırma boşluklarından ulaşırlar. İnsanların yaşam alanlarına besin bulabilmek için gelen bu canlılar ayak ve ağızlarında yer alan mikropları dolaştıkları her yere bulaştırırlar.

Ömürleri her ne kadar kısa olmuş olsa dahi senede 8 kere kadar üreme gerçekleştirmelerinden dolayı tek seferde milyonlaca sinek oluşabilmektedir. Hem görüntüleri ile hem de sesleri ile insanlara rahatsızlık veren Sinekler özellikle; Kara Sinek Türleri belli bir zamandan sonra çekilmez hale gelebilirler.

Ayrıca her 5 dakika da bir dışkı yapma özellikleri olduğu için dışkılarını da üzerlerinden ayırmamaktadırlar diyebiliriz. Yani dolaştıkları veya değdikleri her yere sağlığımıza zarar verecek mikroplar bırakmaktadır.

Çok fazla soğuk havaları sevmeyen bu sinekler ortalama olarak 3 kilo metre kadar yol yapabilme yeteneğine sahiptirler. Bu sayede de bulundukları alanlarda hızlıca hareket ederek diledikleri yerlere ulaşabilirler. Genelde pis hayvan olarak nitelendirilen Sinek Türleri vücudumuza dokunduklarında ise ısırma ve kan emme işlemi gerçekleştirirler.

Torbalı Sinek İlaçlama

Hızlı uçma yeteneğine sahip olmalarından dolayı kendi imkânlarınız ile Sineklerden kurtulabilmeniz daha azınlıkta olmaktadır. El dokunmanız veya vurarak öldürmek yerine yeni geliştirilen ve etkili olan Torbalı Sinek İlaçlama hizmetlerinden yararlanmanız daha doğru olacaktır.

Sineklerden kurtulma işi son derece ciddi ve önemli bir iş olduğundan, bu işe kendi yöntemlerinizle çözmemelisiniz. Bu yüzden sinek ilaçlaması işlemini, güvenilir ve işinin ehli olan kadromuza bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Sinek İlaçlama da kesin ve profesyonel çözüm sunan torbalı Böcek İlaçlama firmamıza 7 gün 24 saat ulaşarak Torbalı Sinek İlaçlama hizmeti talep edebilirsiniz.

Torbalı İlaçlama

Adres : Alpkent Mh. Naci Tuncel Cd. No:32 Torbalı/İZMİR

TORBALI MERKEZ

: (+90) 552 375 58 68

ÖDEMİŞ ŞUBE

: (+90) 552 344 21 24

Torbalı Böcek İlaçlama

İlaçlama sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri uygulamaktayız. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız.

Ek-1 Belgeli İşyeri İlaçlama Hizmeti vermekteyiz.

Hakkımızda

Son Yazılar