Güve İlaçlama

Güve İlaçlama

Güve Böceği


Küçük bir böcektir. Güve insanlara sinsice zarar veren canlılardandır. Yapı ve şekil olarak yaşadığı yere ve beslenme şekline bağlı olarak farklı yapılarda olabilirler.

Pervaneye benzeyen küçük bir böcektir. Pulkanatlılardan olan güvenin tırtılları kumaşları yiyerek elbiselere büyük zarar verir.

Dişi güve kelebeği yumurtalarını, kürkler, kumaşlar, halılar arasına bırakır, yumurtlama mevsimi mayıs ve haziran aylarıdır. Bundan sonra yumurtadan çıkan kurtçuklar, içinde bulundukları kumaşı yerler. Güve kelebekleri ise hiçbir şey yemez.

Kürk güvesinin rengi kumaş güvesinden daha koyudur. Halı güvesi ise daha çok kumaş güvesine benzer.

Güveler güneş ışığını, açık havayı sevmezler. Bu bakımdan, güvelenecek şeyleri, hele mayıs ve haziran aylarında, havalandırmak, güneşletmek faydalı olur.

Güve kelebeğe benzediğinden dolayı bu haşereyi zararsız zannedip önlem almayan birçok kişi vardır. Ancak güveler maddi kayıplara neden olduklarından zararlı haşerelerdir ve güve ile mücadele edilmelidir.

Elbise güveleri genellikle kullanılmayan elbiselerin dikiş aralarına, yaka altına ve elbisenin devrik ve kıvrılmış kısımlarına yumurtasını bırakır. Halı güvesi ve tahıl güvesi de bulunduğu ortama bağlı olarak farklı yerlere yumurtasını bırakır. Güveler eşyalara ve gıda maddelerine zarar verirken gıdalarda kalan salyaları, dışkıları ve üzerinden dökülen atıklar ile insanlara birçok mikroplar bulaşabilir. Bu nedenden dolayı güveler ile mücadele etmek gerekir.

Güve ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulduğu durumlarda, bu konular hakkında hem bilgi hem de yardım almanız mümkündür

Güveler insanları sokmaz ve ısırmazlar. Bu nedenle zararsızdırlar ancak eşyaları ve bazı gıdaları kısa sürede kullanılmaz hale getirmeleri sebebiyle yine de güvelerden kurtulmak şarttr. Güve ilaçlama bu yüzden de oldukça önemlidir.

Güveden korunmak için ne yapılmalı?

  • Güve eşyalara ve gıdalara zarar veren bir böcek türüdür.
  • Sürekli giyilmeyen giysiler saklanırken iyi korunmalı, nemli yerlerde saklanmamalıdır.
  • Tavan arası ve merdiven arasında saklanan kıyafet ve eşyalar arasında güve olma ihtimali büyüktür.

Güvelerin özellikleri

  • Güvelerin boyları bulunduğu ortama bağlı olarak 10 mm kadar olabilmektedir.
  • İlk yumurtadan çıkan güve yavrularına kurtçuk adı verilir. Bu kurtçuk zamanla gelişerek kelebek şeklini alır.
  • Vücut yapısı ovaldir. Kulakları göğsünün arka kısmındadır.
  • Güvelerin bulunduğu alanlar, mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaçlama firmaları tarafından dezenfekte edilmelidir.
  • Her türlü hayvan kılından olan eşyanın üzerine yerleşebilir ve bunlarla beslenir. Bu yüzden güveden kurtulmak şarttır.
  • Güve ile mücadele etmek kolay değildir. Bu nedenle profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınmalıdır.

İnsanların sıklıkla karşılaştıkları güve çeşitleri; elbise güvesi, tahıl güvesi, ahşap, halı, mobilya, deri güvesi dir. Bu haşerelerin her bir çeşidi, evlerdeki eşyalara, ekili alanlardaki ekinlere, elbise depolarındaki elbiselere, halı ve deri depolarındaki eşyalara farklı tahribatlar yaparak insanlar için maddi kayıplar oluştururlar.

Güve ilaçlama ve güve ile mücadele güvenin türüne bağlı olarak değişir.

Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız. Torbalı Böcek İlaçlama olarak İzmir İl Merkezi ve çevresinde Güve İlaçlama hizmetini; 7/24 müşteri memnuniyeti odaklı garantili ve ekonomik ilaçlama fiyatlar ile vermekteyiz.

Torbalı Böcek ilaçlama olarak firmamız, Güve ilaçlamada size hem uygun hem de garantili iş olanağı sunar. Etkin ve çözüm odaklı çalışan firmamız, uzmanlaşmış kadrosu ile Güve ilaçlama da 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Torbalı İlaçlama

Adres : Alpkent Mh. Naci Tuncel Cd. No:32 Torbalı/İZMİR

TORBALI MERKEZ

: (+90) 552 375 58 68

ÖDEMİŞ ŞUBE

: (+90) 552 344 21 24

Torbalı Böcek İlaçlama

İlaçlama sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri uygulamaktayız. Sağlık Bakanlığından ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız.

Ek-1 Belgeli İşyeri İlaçlama Hizmeti vermekteyiz.

Hakkımızda

Son Yazılar